יום שלישי, 11 באוגוסט 2015

הפך לבדיחה: בכיר חמאס לא הבין קריקטורהבאסם נעים, לשעבר שר בחמאס, ניסה לנגח את ישראל וצייץ קריקטורה שבה מדף דו"חות האו"ם שלה מלא בהפרות זכויות אדם. נעים פירש הקריקטורה כהוכחה לפשעי מלחמה של ישראל, אך מה הייתה כוונתה באמת?

הקריקטורה שצייץ באסם נעים והפילה אותו בפח ()
הקריקטורה שצייץ באסם נעים והפילה אותו בפח
  הבדיחה היא עליו: באסם נעים, לשעבר שר בממשלתו של איסמעיל הנייה בעזה, צייץ בדף הטוויטר שלו קריקטורה שלועגת לארגון זכויות האדם של האו"ם. הקריקטורה נועדה להראות את ההיטפלות של האו"ם אך ורק לישראל תוך התעלמות ממדינות אחרות שמפרות באופן שיטתי זכויות אדם כמו סיןצפון קוריאהרוסיה וסוריה. עם זאת, נעים פירש את האיור אחרת לחלוטין והפך לבדיחה ברשת.

  בקריקטורה, שפורסמה במסגרת עמוד הפייסבוק TICP - The Israeli Cartoon Project, נראה פקיד שמנסה לדחוס בחלק המדף ששייך לישראל את כל התיקים והחקירות נגדה וכבר אין במדף מקום ואילו המדפים השייכים למדינות שמפרות זכויות אדם ריקים לחלוטין.  את עניין הקריקטורה שלא הובנה גילה הילל נויר מפרויקט UN watch.
  הקריקטורה המקורית, עם שם המאייר ()
  הקריקטורה המקורית, עם שם המאייר
  נעים, שבזכות האנגלית המשובחת שלו נוהג לנגח את ישראל ברשתות החברתיות, קרא והבין לגמרי אחרת את הקריקטורה. לפי נעים, הקריקטורה מדגישה את פשעי המלחמה של ישראל לעומת סוריה וסודן שחפות מכך לחלוטין.

  בציוץ יחד עם שילוב הקריקטורה כתב נעים כי ישראל היא מדינת טרור והיא צריכה להיות מגורשת מהאו"ם. התגובות לחוסר ההבנה של נעים את הקריקטורה לא איחרו לבוא. בין היתר כתבו לו הגולשים כי פספס לחלוטין את הכוונה של הקריקטורה, שמעמידה את ארגון זכויות האדם של האו"ם במערומיו.

  את הפרויקט בפייסבוק הקימו אסף פינקלשטיין, איש מיתוג ויחסי ציבור, יחד עם חברו יוסי קלאר, גם הוא איש יחסי ציבור יחד וכן הקריקטוריסטים אורי פינק ושי צ'רקה.

  מטרת הפרויקט היא לייצר הסברה ישראלית מבריקה ושנונה כדי להתמודד עם ההסתה האנטישמית של ה-BDS. לטובת הצלחת הפרויקט נרתמו מיטב אמני הקריקטורה בישראל ובהם גם ולדיק סנדלר שאת הקריקטורה שלו שיתף באסם נעים.

  אין תגובות:

  הוסף רשומת תגובה