יום חמישי, 28 בפברואר 2013

ארדואן מכנה את הציונות "פשע כנגד האנושות" בכנס של האו"ם

ארגון UN WATCH מביע תדהמה לאור אמירתו האנטי יהודית של ראש ממשלת טורקיה טאיפ ארדואן בוועידת פיסגה של האו"ם לסובלנות ומפציר במזכ"ל האו"ם בן קי-מון, אשר נכח על הבמה בעת נאומו של ארדואן ושתק, לגנות את הנאום. הארגון שבסיסו בג'נבה קורא אף לארדואן להתנצל על דבריו.
 
 
 
 
ארדואן נאם אתמול (27 בפברואר) בפני פורום וינה של ברית הצוויליזציות (Alliance of Civilizations), מסגרת של האו"ם לדיאלוג איסלם ומערב, וכינה את הציונות  - התנועה שהוקמה ב-1897 למען הגדרה עצמית יהודית - "פשע נגד האנושות", תוך השוואתה לאנטישמיות, פשיזם ואיסלמופוביה. לחץ כאן לדיווח החדשות בטורקיה בנושא.
 
 
הילל נוייר, מנכ"ל UN WATCH מסר: "אנחנו מזכירים למזכ"ל האו"ם בן קי-מון שקודמו קופי אנאן הכיר בכך שהחלטת האו"ם מ-1975 "ציונות היא גזענות" מהווה ביטוי אנטישמי, ובירך על ביטולה של ההחלטה".
 
UN WATCH קורא לכלל חברי הברית, ובכלל זה ארכיבישוף דזמונד טוטו, "לגנות את דברי ארדואן  אשר סותרים את מטרתו של הפורום, המוקדש לכאורה לסובלנות הדדית".

"הניצול לרעה ע"י ארדואן של הבמה הבינלאומית על מנת להסית לשנאה, והצהרותיו בסגנון אחמניג'אד המהווים פנייה למכנה המשותף הנמוך ביותר  בעולם המוסלמי, רק מחזקים את הדעה כי ממשלתו מתמידה בעימות הישיר עם ישראל, ואינה מוכנה לסיים את המתיחות בת ארבע השנים עימה".
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה